Музей Вроцлавського Університету
У свій останній день перебування у Вроцлаві ми нарешті дісталися до Університетського музею.
Вибралися з хостелу десь о восьмій ранку, ще трохи погуляли островами, випили кави та о 10 ранку пішли до Університетського музею.
До речі Вроцлавський Університет діє з початку ХVIII століття.
Якщо рухатися від Одри, то до університетського дворику потрапляєш через отаку арку.
На подвір'ї знаходиться відомий та популярний серед туристів фонтан Фехтувальник або ж Голий студент.
Звісно, що у березні він ще не працював, тому просто розглядаємо скульптуру, виконану у стилі арт-нуво у 1904 році професором берлінської академії мистецтв Уго Ледерером.
Звісно, що скульптура голого юнака зі шпагою не може не обрости легендами. Отож, говорять, що колись давно до академії приїхав на навчання студент Уго, який дуже полюбляв грати в карти, як результат програв усе, що мав, навіть одяг, залишилася стільки шпага, що символізувала чоловічу честь та заможність роду. Оскільки імена скульптора і міфічного студента збігаються, то поговорюють, що автор увіковічив у скульптурі себе та історію свого життя.
Меридіан
Скульптури на балконі
А нам в оці гарні двері.
Щоб потрапити до музей, ви маєте купити квиток хоча б до двох залів, що коштує 12 злотих, а за 14 злотих ви матимете доступ до всіх чотирьох — Зали Леопольдіни, Ораторію Маріанум, Математичної вежі з оглядовим майданчиком та музею. Різниця у ціні невелика, тому раджу брати повний квиток, щоб потім не жалкувати, що щось не побачили)))
Ми були одними з найперших відвідувачів)))))))
Одразу йдемо нагору до оглядового майданчика, дорогою роздивляємося різні експозиції та виставки, якісь тимчасові, якісь постійні, а також розпис на стінах.
І от ми нагорі, окрім нас ані душі. Оглядовий майданчик знаходиться на висоті 42 метри, звідси відкриваються хороші види на Одру, Тумський та Солодовий острови, а також на старе місто.
Ратуша
Собор св. Марії Магдалини
Костел Святої Ельжбети
49-ти поверховий Sky Tower
На майданчику встановлено чотири алегоричні скульптури наук Франца Мангольдта.
Нагорі так добре, незважаючи на прохолоду та вітер, що зовсім не хочеться спускатися, але час, як завжди, спливає надто швидко, і ми маємо рухатися далі.
Коридори Університету
А далі йдемо дивитися на унікальний зал у стилі пізнього бароко — Леопольдіну, названий так на честь засновника Університету імператора Леопольда І. А спроектував його італійський архітектор Христофор Тауш. Якщо до поїздки я ще вагалася дивитися його чи ні, то побачивши відкинула всі сумління. Зала знаходиться на другому поверсі, її ви не пройдете, бо над дверима зроблено відповідний напис.
Всередині дуже гарно, ніякі фотографії не передадуть ту таємничість, красоту та величність, яку відчуваєш перебуваючи там.
А розписи можна годинами роздивлятися.
Залу умовно можна поділити на три частини — подіум, глядацьку залу та музичну галерею.
Кажуть, що в цих стінах чудова акустика, а тому тут проводять різноманітні заходи, церемонії та концерти, думаю було б цікаво потрапити на один з них.
Далі ми йдемо шукати Ораторіум Маріанум (Oratorium Marianum), вказівників немає, а тому ми трохи поблукавши спитали в касі, куди нам далі)))) Виявилося, що зала знаходиться на першому поверсі праворуч від входу, ліворуч музей.
Йдемо спочатку до музею, мені найбільше там сподобалася книга відгуків)))))
І ось нарешті ще один музичний зал у стилі бароко, він значно менший за Леопольдіну, тут немає старих стильних лав, але це не заважає йому викликати захоплення)))
Зала прикрашена фресками, що розповідають про життя Марії. Їх автором був Ян Кшиштоф Хандке, він також працював і в залі Леопольдіна. У 1945 році під час бомбардування, коли будівля Університету була значно пошкоджена, зала була зруйнована. В 90-тих роках її частково реконструювали, а вже у 2014 році відновили фрески.
На тому все, наше знайомство з Вроцлавом завершилося, побачили ми звісно не все, але то таке, буде нагода навідатися в це місто ще))))
Але мої розповіді про Вроцлав не завершуються, ще є про що поділитися враженнями)))
А нижче посилання на інші записи про Вроцлав
Нічний Вроцлав
Мурали Вроцлава
Мости Вроцлава
Дорога до зоопарку
Вроцлавський зоопарк
Зала Століття
Вроцлавські скульптури
Костел Пресвятої Ельжбети