Люблін. Мультимедійний фонтан

29.11.2018 · Подорожі · Комментариев нет

Свою розповідь про Люблін продовжу постом про фонтан. Спочатку, перед червневою поїздкою до Польщі, я досить скептично ставилася до фонтанів, думала, ну що там може бути такого. Але тепер я змінила свою думку.
Звісно, що після фонтану у Жешуві мені вже навіть було цікаво подивитися на люблінський.


Хостел, в якому ми зупинилися, знаходився зовсім поряд з Литовською площею, на якій і розмістився фонтан, тобто ми могли легко прийти до нього у будь-який час. Фонтан починав працювати з 8 ранку і до 23.00.
Оскільки приїхали ми до Любліну вже затемна, до того ж втомилися, тому гуляти вечірнім містом не пішли, а одразу попленталися до хостелу.
Трохи про хостел, що називається «Folk Hostel».

Знаходиться він у самісінькому центрі, що зручно, досить непоганий, до того ж у ньому обладнано дві душові і парочку туалетів, що дуже практично. Вже з досвіду знаю, що коли на весь хостел два суміщенні санвузли і повно народу, то спробуй туди потрапити, навіть просто щоб помити руки. Посуду на кухні небагато, немає ніяких прибамбасів, окрім мікрохвильовки та кавоварки. Захочете попрати речі у пральній машинці, доведеться доплачувати. До того ж тут страшенно незручні розетки, їх дві, але вони знаходяться дуже низько, а тому, якщо у вас місце згори, то доведеться обзаводитися чи довгим кабелем, чи залишати телефон десь внизу.
Вхід з двору, а от вікна виходять, не у всіх кімнатах, на пішохідну вулицю Краківське Передмістя. І отут ховається підвох… Бо по вечорам та вночі тихо на Литовській площі, тихо на Площі Ринок, зате під вікнами костелу знаходиться заклад, який працює в будні до 2.30 ночі, а на вихідні до 5.30.

І отак всю ніч під вікном гамір і музончик, бо ж діджей працює старанно. Словом це було щось, я лише останню ніч хоч трохи виспалася, напевно вже так втомилася, що не зважала ні на які звуки. Тепер от подумую про купівлю біруш))))
А і до речі, логотип костелу матрьошка… Цим напевно все сказано, особисто мені не зрозуміло як фолк і матрьошка можуть уживатися разом та ще й у Польщі)))))
Отож про фонтан))))
Наступного ранку після восьмої, ми подалися дивитися на фонтан, біля якого багато лавочок, хоча при бажанні можна присісти прямо на сходах, ближче до води.
Фонтан шикарний, на нього можна дивитися навіть просто так без підсвітки та шоу. Ми як сіли, то навіть не хотілося вже нікуди йти)))

Фонтан складається із двох частин — великої і меншої, де б’ють отакі струмені, дуже цікаво за ними спостерігати.

Доповненням ансамблю є невеликі фонтанчики трохи віддаля, вони також формують одне ціле і завершуються більшим фонтаном. Словом, Литовську площу можна назвати площею фонтанів))))

До фонтану ми повернулися вже ввечері, подивитися на його підсвітку.

А щоп'ятниці та щосуботи відбувається мультимедійне шоу, яке збирає велику кількість людей. У серпні дійство стартувало о 21.00 годині.
Тож у п’ятницю ввечері ми рушили оцінювати люблінське шоу фонтанів і побачили силу-силенну людей, все навкруги було зайнято, тому примостилися вдалині на лавочці. На вулиці якось підозріло парило і мені страшенно хотілося спати, бо день видався досить таки насиченим. Тому довелося йти до макдональсу за кавою. І от коли я вся така щаслива приготувалася до дійства з паперовим горнятком кави, небо освітили велетенські блискавки і на Люблін впала злива. Дощ як з відра, а я собі каву попиваю))))
Добре, що хостел був у двох кроках, то ми швиденько прихопили пончо та парасольку і зайняли елітні місця для перегляду, бо дощ прогнав основну масу людей.
Вражень було море. По-перше, дуже красиве дійство, по-друге, проливний дощ з розкатами грому та велетенськими блискавками, а по-третє, День Незалежності України, відсвяткували))))

Якщо чесно, я думала що шоу відмінять, а ні тобі. Виявилося, що дійство складається з двох частин з десятихвилинною перервою. Першу частину ми дивилися від проектної будки, тут непогано видно, але не так виражено, а другу вже з протилежного боку.

Злива припиналася на якийсь час, але потім припустила з новою силою)

Ну коли ще подивишся на фонтани під дощем, це було щось.

До хостелу я так і брела у своєму пончо, схожа на примару, щасливо хлюпаючи по калюжах та пробуючи зробити пару фотографій)))))

Суботнього вечора ми ще раз дивилися шоу мультимедійного фонтану, програма була іншою, а тому цікавою. Цього разу я не брала фотоапарат, а просто насолоджувалася дійством. Будете у Любліні, то не оминайте фонтан, він дуже класний навіть просто в день)))))
І раз вже тут у пості нічні фотографії, то додам ще парочку світлин нічного Любліна. Як я вже писала місто довго не спить, тому зняти щось в центрі без людей просто нереально. Хіба що на довгій витримці, але штатива я з собою не брала, хоча таких красенів з триногами бачила чимало))))
Замок

Монастир домініканців

Дах-сад торгового центру

Палац Чарторийських

Палац Любомирських

Костел Святих апостолів Петра і Павла

Готель Європа

Краківське передмістя, як раз під вікнами нашого хостелу

Краківська ворота

Місток через річку Бистириця

Мурали Любліна
Скансен

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.