Екскурсія по ВДНГ

12.01.2021 · Репортаж · Комментариев нет

Думаю, кожен з нас чимало разів бував на ВДНГ, розглядав павільйони, блукав доріжками виставки. В дитинстві я дуже полюбляла павільйон з рибами, це було місце, яке я відвідувала обов’язково, ще пам’ятаю виставки продуктів, але малу дитину, то не так заворожувало як сушені риби))))


В 2015 під час ГогольФесту я побувала в багатьох павільйонах і звичайно ж у шахті. Але все одно мене зацікавили екскурсії, які почали минулого року проводити по ВДНГ.
Відвідала я таку екскурсію ще у вересні, а руки розібрати світлини дійшли тільки зараз)
Якби уважно ти не роздивлявся павільйони виставки, все одно під час екскурсії побачиш те, на що до того не звертав уваги)
Виставку збудували у 1952—1958 роках. Свого часу тут побували Маргарет Тетчер та Шарль де Голль. Всі павільйони виставки відрізняються один від одного і збудовані в різних стилях, ось деякі з них — давньоримський, давньогрецький, давньоєгипетський та вавілонський.
Екскурсія починається зі знайомства з павільйону, який було присвячено сільськогосподарським рослинам, про це свідчать соняшники та кукурудза на фасаді і звісно з зірки) Взагалі зірок на фасадах павільйонів ВДНГ багато, і вони тут залишаться, особисто я вважаю, що це нормально. Декомунізація, декомунізацією, а сторінок з книжки не викинеш.

Колись в павільйоні №6 розміщувався кінотеатр, нагадують про ті часи дерев’яні двері та вивіска, пошукайте її з лівого боку за рогом. Скільки тут була і жодного разу не звертала на неї увагу, от значить, які ми уважні)))

Павільйон №8 був присвячений садівництву та овочівництву.

Якщо придивитися уважно, то на ньому ви не помітите жодної радянської символіки. Говорять, що павільйон будували спеціально для Сталіна, він мав нагадувати йому його рідну Грузію. Зараз у приміщенні розмістився ЗАГС Nº1. Це така собі назва-бренд, ну щоб було просто і зрозуміло)
Позаду ще один вихід, що веде до оранжереї, але про неї згодом.

Павільйон № 10 був присвячений зерновим і олійним культурам, зараз в ньому центр сімейного дозвілля Teleport360, а прикрашає його скульптура жінки зі снопом у руках.

Не знала, що скульптура виготовлена з пластику, тому так добре і збереглася. Єдиний недолік цей матеріал крихкий, проте на даху ніхто розбити скульптуру не може.

А це тютюн та серп з молотом)

До речі, на шляху будуть траплятися QR-коди, зісканувавши які, можна подивитися на старі світлини цих павільйонів та дізнатися якими вони були колись.

Наступний павільйон прикрашають скульптури тварин. Це павільйон №2, який і дійсно був присвячений тваринництву.

Фасад прикрашають ордени.

І обов’язково підійдіть до входу, щоб роздивитися скульптури.

Вже декілька років поспіль в цьому приміщенні проходить Різдвяна фабрика мрій. Через карантин навіть у вересні ми могли побачити декорований фасад , що залишився від минулорічних свят.

Далі найцікавіше в усій прогулянці, це на мою думку, підйом на оглядовий майданчик на ротонді Центрального павільйону виставки.
Павільйон №1 є найвищою спорудою ВДНГ (висота 75 метрів), збудовано його у стилі сталінського монументального ампір з древневавілонскою стилізацією. Спроектував цю величну споруду архітектор Борис Жежерін.

І звісно ж зірки)

Велич будівлі відчувається і всередині, вигляд куполу заворожує.

А ще тут є картини радянських часів. Зараз трохи смішно дивитися на них, але для того часу це було нормально, до того ж в цих стінах проводили заходи присвячені пропаганді комунізму.

А далі вище на другий ярус, темним коридором і виходимо на дах.

Підйом не страшний, це якщо ви не боїтеся висоти, але моя акрофобія мовчала, значить все добре. Встигаю насолодитися краєвидами.

Ось ми і на горі, на висоті 50 метрів. Зовсім поряд шпиль із зіркою, до речі, на неї було витрачено декілька кілограмів сусального золота. Звідси видно центральний вхід, правий берег з новеньким флагштоком та павільйони.

Стара водонапірна вежа

Павільйон №10 з скульптурою на даху

Павільйон №3 присвячений металургії.

Саме тому фасад будівлі прикрашає зображення доменної печі №9 Криворізького металургійного комбінату.

До того ж павільйон оздоблено тематичними барельєфами, медальйонами та майолікою. А ще говорять, що будівля має унікальну акустику, при необхідності, тут можна було виступати без використання додаткових звукових приладів для аудиторії в тисячу осіб.

А крайній павільйон було присвячено енергетичній промисловості. Говорять, що одним з експонатів павільйону був справжній атомний реактор. Зараз він зберігається в Інституті фізики, а приміщення використовують представники міської ініціативи Kyiv Smart City.
Мені звідси погано видно, але на барельєфах зображено Київську ГЕС.
А ще цей павільйон славиться відламаною зіркою. При установці плити над входом її випадково відбили, але чи то не помітили, чи вирішили, що так і буде, зірка такою залишилася до нашого часу. Спробуйте її відшукати)
Колони теж дуже фотогенічні. До речі, їх тут 24, на момент побудови в Україні саме стільки було областей. Так що не все так просто)

На горі дуже класно, але і вітер теж хороший)

А ми вниз, де на нас чекав смачний прохолодний презент від організаторів – морозиво кожному учаснику.

Павільйон №7 присвячений машинобудівництву і побудований у давньоєгипетському стилі

Фонтан

Далі рушаємо до павільйону №13, він цікавий тим, що там є шахта, точніше макет справжньої шахти в реальних розмірах.

До речі, шахта ВДНГ вважається єдиним подібним макетом у світі. Я вже згадувала, що під 13 павільйон спускалася, але тоді роздивитися заважали експозиції, та й не розповідали тоді нічого.

Колись тут діяв ліфт, точніше його імітація, але в ньому можна було відчути, що воно таке спуск в шахту.

Масивні двері та рейки, по яким раніше навіть їздила справжня вагонетка

Забої з вугіллям

Дуб Маргарет Тетчер, ніхто звісно не стверджує, що саме вона його посадила, але оскільки вона тут бувала, то все може бути)

Далі ми йдемо до Лебединого озера та ресторану Прага. Признаюся, до цього часу я не знала, що будівля ресторану така стара і має цікаву історію.

Отож перший ресторан, що називався «Либідь» відкрився тут у 1956 році. Тоді тут так само було озера з лебедями. У 1959 році ресторан було переобладнано і він отримав назву «Прага» на честь столиці дружньої Чехословаччини. Тут відтворили всі аспекти чеської культури і звісно ж меню, поварів привезли з Чехословаччини.
В 1973 році стіни ресторану приймали таких гостей як принца Філіпа та його дочку принцесу Анну.
В 1989 році ресторан закрився. Будівля стояла пуста та поступово руйнувалася і так аж до 2009 року, саме тоді ресторан почали відновлювати. Свої двері оновлена «Прага» відкрила в 2011 році.
Будівля і справді виглядає гарно)
Зараз тут біля озера кипить життя, багато відпочиваючих.

На цьому наша екскурсія мала б завершитися, але нам випала можливість побувати ще й в оранжереї. Із-за технічних причин, відвідування оранжереї обмежене.

Оранжерею збудували разом з виставкою, тому їй вже 60 років і з того часу вона жодного разу не ремонтувалася. Насправді вона є продовженням павільйону №8, це той де зараз діє РАГС.
Виноград, який робить оранжерею фотогенічною в будь-яку пору року)
Ось ми і в середині. Скло є не скрізь, порожні шибки затуляє звичайний спандабон, я уявляю як тут цим рослинкам взимку((((

До того ж опалюють приміщення дровами через отакі буржуйки.

Приміщення праворуч здають для проведення різних заходів, воно дійсно атмосферне.

В оранжереї немає нічого такого особливого, як дехто собі на придумував, виходячи з її таємничості та недоступності. Думаю, набагато більше цікавих рослин можна побачити в оранжереях київських ботсадів. Особливість рослин ВДНГ в тому, що більшість з них є ровесниками оранжереї і ростуть тут вже 60 років. Кажуть, що тут є унікальна яблуня, до кожної гілки якої щеплено різний сорт яблук.

Говорять, що начебто найближчим часом оранжерею мають відремонтувати і дати їй нове життя. Дуже цього б хотілося)
На цьому наша екскурсія територією ВДНГ завершилася, проте її можна продовжити самому, відвідати сад, роздивитися інші павільйони, або піти до лісу.
Словом в наступному сезоні, кому цікаво, відвідайте таку екскурсію, вся інформація на фб-сторінці ВДНГ.

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.