Вище неба, або Рахів Плай

24.01.2020 · Подорожі · Комментариев нет

Про це місце я почула вперше минулої зими. Пам’ятаю тоді мене зачарували види, фантастичні фото і звісно ж позитивні відгуки.
Щоб ви розуміли, садиба Рахів Плай знаходиться над містом на висоті 820 метрів над рівнем моря, знизу, здається, що на самісінькій горі.


Я хотіла потрапити туди влітку, але не склалося. А тоді виникла спонтанна ідея поїхати на Покрову, а що, осінь, і має бути красиво. І справді, було чудово, ще й погода порадувала несподіваним теплом і сонечком.
Жили ми в невеличкому котеджі, що називається «Трембіта», є ще 4 чи то навіть 5 будинків, всі вони дещо більші. Наш же невеличкий, компактний, розрахований на 3-4 людини, хоча при бажанні можна і 5 розмістити.

Але незважаючи на розміри, будинок зручний, також має балкон та терасу, де можна снідати, обідати, вечеряти, пити каву та вино, а ще читати, або ж просто насолоджуватися краєвидами.

А вони звідси відкриваються ще ті.

Це вид з мого вікна, правда диво, коли кожного ранку тебе зустрічає отака картина)

Звідси видно Рахів, як на долоні.

Зранку місто може ховатися в хмарах.

Ввечері миготить яскравими вогниками.

Від залізничного вокзалу до Плаю, десь 5 кілометрів, це по старій австрійські дорозі, що петляє серед хатинок серпантином і тягнеться далі на гору Терентин, про яку розповім згодом.

Шлях навпростець займає десь 3 км., а до пабу «Ципа», рівно 3,3 км, як мені сказали перевірені джерела))))
Ми за свої три дні перебування в Плаї, примудрилися двічі змотатися в місто за піцою та пивом)))

Великим плюсом є те, що господарі зустрічають гостей автівкою в день приїзду і спускають назад, що дуже зручно. До того ж ще й завозять в супермаркет, де можна закупитися всім необхідним на період свого перебування на горі.
На території садиби є дитячі гірки, батут, стіл для гри в настільний теніс, лавки, з яких відкриваються запаморочливі види і гойдалки. Їх чотири, вони розміщені в різних місцях.

Я облюбувала найвищу, з неї найкращий вид на Рахів. Я тут провела найбільше часу, ні прохолодний вечір, ні вітерець, не могли мене звідти вигнати))))

Є ще й три екстремальні гойдалки. Знайти їх можна у ярочку по праву руку, це коли дивитися на Рахів. Гойдалки різної ступеню екстремальності. Я зі своєю акрофобією спромоглася лише примоститися на найнижчій і то майже не розгойдувалася. А той, хто не боїться висоти може з легкістю насолодитися польотом))))

Море захоплення та захват викликає будиночок на дереві. Він реально класний, з нього відкриваються чудові види і його навіть видно з вагону потягу, це якщо знати куди дивитися))))

Хоч спочатку мені було дуже страшно, я все ж таки пересилила себе і змогла забратися на гору і воно того вартувало. Наступного дня я вже долала цю круту драбину з легкістю.

Хороші види відкриваються на Рахів, якщо пройти трохи ліворуч від будиночку на дереві і саме зранку.

Хочете побачити стадо овець, так легко, поряд паслася ціла отара. Кожна овечка мала дзвіночок і було дуже приємно слухати дивовижну мелодію, яка створювалася купою дзвіночків на шиях тварин.

Місце ідеально підійде для відпочинку і тим, хто любить порелаксувати та нікуди не ходити і тим, кому не сидиться на місці. Від самої садиби веде дорога на гору Терентин, ще можна піднятися на пагорб з хрестом, з якого Рахів можна роздивитися ще краще, або навіть здійснити рейд над містом. Ми це і хотіли зробити, але, на жаль, як раз потрапили на відкриття сезону полювання, яке проходило саме в тій місцині. Але то нічого, як завжди залишаємо щось на наступний раз.
І це ще далеко не все, куди можна сходити. Виявилося, що три дні, це зовсім нічого для відпочинку. Тому я однозначну хочу повернутися до Плаю ще, скажімо взимку чи влітку.

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.