Відень. Костел св. Стефана

13.08.2019 · Подорожі · Комментариев нет

Відень просто шикарне місто, до того ж тут знаходиться купа цікавих музеїв, тож сумувати не доведеться. Але вхідні квиточки досить таки не дешеві. Двадцять євро тут, двадцять там і в результаті все це влетить тобі в копієчку. Оскільки наш бюджет не передбачав таких витрат, тому я практично нічого не планувала відвідувати. Окрім хіба що якогось оглядового майданчика, це вже своєрідна традиція вилізти на якусь вежу чи дзвіницю. І звісно ж мій вибір пав на костел св. Стефана))))


Собор знаходиться на площі Штефансплатц і справляє просто приголомшливе враження. Оскільки по Відню ми в основному переміщалися пішки, то до костелу добрели пообіді, коли там вже було не протиснутися через туристів.

Коли собор раптово виринає із-за рогу, у тебе просто перехоплює подих, величність готичної будівлі вражає.

До того ж вона така величезна, що ще спробуй його сфотографувати)))))

Будинки поряд здаються просто мініатюрними.

А скільки тут цікавих деталей, можна півдня роздивлятися.

Перші згадки про костел датуються 1221 роком, але звісно ж, з того часу він зазнав ряд перебудов. Свого сучасний вигляд він отримав у 1523 році. Був сильно пошкоджений під час війни, потім відбудований.
Поки ми ходили навкруги, утворилася черга всередину))) Заходимо, щоб роздивитися і трохи погрітися)))) До речі, собор гарно опалюється і вхід безкоштовний.

Є дві вежі на які можна піднятися — Північна і Південна.
Північна вежа — це невисока вежа ліворуч з зеленим куполом, туди всіх охочих піднімає ліфт, вартість підйому взимку була 6 євро. Вхід на вежу знаходиться в середині собору, з правої сторони, знайдете, там буде черга з бажаючих)))))

Цю вежу я відкинула одразу, бо з ліфтом якось не цікаво.
А от Південна мені прийшла до смаку більше. Мова про оцю чудову готичну вежу, її висота складає 136 метрів, але оглядовий майданчик знаходиться на висоті 67 метрів і він закритий.
Він он там, за тими вікнами.

Але саме цікаве — це 343 сходинки по гвинтовим сходам всередині вежі. Через певний час в тебе починає крутитися в голові, але ти вперто йдеш нагору.

Людей тут було значно менше))))) Таке задоволення коштувало 5 євро.
Невеличка відкрита галерея, останній ривок і ми нагорі.

Види звідси реально класні відкриваються, але влітку напевно все ж таки краще, бо мають бути відкриті вікна. А так доводилося фотографувати через скло. До того ж, нагорі працював потужний обігрівач, з одного боку це було класно, я відігрілася))))) Але відігрілася і моя камера, після холоду пішов конденсат і весь час доводилося протирати об’єктив, який запотівав ще й під фільтром,тому фото вийшли так собі. Але головне, що сама краєвидами насолодилася))))
Вид на місто

Північна вежа

Шикарним є дах, вкритий яскравою черепицею.

Віденські дахи

Вотівкірхе

Ратуша

Гофбург

Штефансплатц, люди звідси як мурахи)

Костел єзуїтів

Дуже класно, обов’язково підніміться, гарно і головне 343 сходинки, буде вам така собі зарядочка))))

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.