Стріт-арт на сумських вулицях

20.10.2018 · Подорожі · Комментариев нет

Готуючись до поїздки в Суми прочитала в мережі, що в місті є чимало об’єктів стріт-арту. Тим паче писали, що зустрічається багато картин, є навіть репродукції відомих художників, наприклад Сумська Джаконда. Тому я вже знала, що гуляючи містом, треба краще дивитися навкруги і звертати увагу на стіни, підворіття та зазирати у двори. І справді муралів та картин у місті виявилося чимало, вони як правило невеликі, бо в центрі немає таких вже великих поверхонь для замальовування.
Ото ж нижче про те, що мені вдалося побачити))))


Першим у місті мене зустрів патріотично розмальований паркан на вулиці Леваневського, щоправда, по шару пилу видно, що малювали давненько, десь, напевно, у році 2014.

Навпроти розмальований вхід до центру дозвілля молоді

Розмальована стіна та сходи, що ведуть до площі Незалежності, де знаходиться міська рада.

Сумську муніципальну галерею прикрашає робота Анастасії Скорикової з Криму — це варіація на картину брюсельського художника Рене Магрітта «Син людський»

Тарас Григорович Шевченко на будівлі сумської школи №2, що на вулиці Богдана Хмельницького, робота художника з Охтирки Ігоря Шевченка)))

Його ж авторству належить зображення Джамали на вулиці Петропавлівський.

Гараж на тихій вулиці Маякоського в цьому році розмалювали обкладинками всіх альбомів відомої групи «Rainbow». Зроблено дуже якісно, здалеку навіть здається, що то не малюнки,а плакати)))

Мурал на будинку по вулиці Кондратьєва, 96, з’явився у 2016 році, це робота художників Романа Линника та Єгора Авдєєнко. Хлопці дуже цікаво обіграли вікна, зробивши їх частиною композиції. У 2017 році жителі будинку вирішили утеплити стіну і тим самим закрили частину картини. Ці дії ніби-то були погоджені, і художники навіть обіцяли відновити мурал, але пройшов майже рік, а так нічого і не змінилося, шкода.

Ще одна робота цього тандему, зроблена у 2012 році у рамках фестивалю «Кольорове місто», вул. Воскресенська, 16. Старі Суми — променад по Соборній та Воскресенській.

Птахи, хто автор не знайшла

А це, напевно, найвідоміша робота хлопців — Сумська Джаконда, намальована на тильній стороні будівлі універмагу «Київ». Художники зробили свою копію Мони Лізи, прибравши її у вишиванку, а на задньому плані зобразили український пейзаж.

Ще один мурал Єгора та Романа на Покровській Площі, 8 — «Перший сумчанин». На стіні зображено Герасима Кондратьєва засновника міста Суми, фортецю, родинний герб Кондратьєвих та цитату полковника.

Вул. Воскресенська, робота молодих художниць — Довгополової, Грабовської, Хоруженко та Луцьковської за мотивами чеського художника та ілюстратора Альфонса Марії Мухи «Пори року»

Підворіття по вулиці Воскресенській 8

Художниця Анна Черненко зробила малюнок на основі робіт австрійського архітектора Хундервассера, що славився дивакуватими проектами будинків, де люди повинні відпочивати душею.

Робота «Поцілунок» на Воскресенській створена художницями Поліною Кубраковою і Оленою Крістєвою за мотивами картини австрійського художника-графіка Густава Клімта.

Перетин Воскресенської та Терезова, хто автор не знайшла(((

Невеличкі малюнки на вулиці Терезова

Паркан з усіма цікавими об’єктами Сум на головній пішохідній вулиці міста — Соборній

Дворик на Соборній

Соняшники на перетині Соборної та провулку 9-го травня

На тій же вулиці 9-го травня, 4 у арці можна знайти фрески, які імітують наскельний живопис автором яких є художники Артем Водяник та Юрій Гордієнко.

Там же ще є отакі жовто-сині котики

А якщо зайти у двір, то можна побачити справжні міні-картини, якими прикрашені вхідні двері у під’їзди. Отак гарно оживили дворик будинку)))

Старовинний міський пейзаж на стіні будівлі на Покровський Площі 6, створений у рамках проекту «Urban-art» під керівництвом Тамари Кубракової. Картина стилізована під старовинну листівку, яку доповнюють герб Сум та троянди, які свого часу були символом міста. Над муралом працювали учні школи архітектури та дизайну.

А цю картину знайшли на вулиці Горького,25 по дорозі до готелю.

«Пісня радості та смутку» на вул. Козацький Вал, 1 — роботи місцевої художниці Юлії Бикової за мотивами картин Віктора Васнецова.

Малюнок, що здійняв багато галасу, бо був незаконно нанесений ГО «Східний корпус» восени 2017 року на фасад палацу дітей та юнацтва. На активістів наклали штраф і мали прийняти рішення про долю малюнку. Але оскільки козак і досі на фасаді, то значить його таки лишили)))

Цікаве рішення)))

Паркан у приватному секторі на вулиці Псільський

Це далеко не всі мурали, що є в Сумах, але так вже склалося, що в свій перший приїзд у місто, ти ніколи всього не побачиш. І правильно, треба ж залишити щось на наступний раз))))

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.