Річ-порт

13.08.2019 · Подорожі · Комментариев нет

Спонтанність наше все, планувала ще минулого місяця навідатися до будівлі річкового вокзалу, яку відкрили для відвідувачів, подивитися уцілілі фрески на стінах, але так і не дійшла. А тут потрапила в пробку на Гаванському, вийшла з автобуса, вирішила прогулятися, зайшла на Поштову і звісно ж не змогла оминути річковий вокзал.
Вся моя увага була прикута до фресок.


Будівлю вокзалу збудували в період з 1957 по 1961 роки. Оздобленням інтер’єру займалися Вадим Гопкало, Вадим Ладний та Григорій Слуцкий. Споруда має чотири поверхи зі сторони Дніпра та два з боку площі. На нижніх поверхах знаходилися камери схову, касовий зал та адміністративно-господарські приміщення. А от два верхні займали ресторан та зал очікування.

Зал очікування прикрашало три великі декоративні роботи – «Дніпро – торговий шлях», «Богдан Хмельницький» та «Жовтень». Ще в 2015 фрески були в кращому стані і не були так зруйновані, але кого цікавить таке «старьйо», коли мова йде про будівництво торгового центру.
Цікаві ці фрески ще й тим, що на той момент це була нова технологія – поєднання керамічної плитки та кольорового цементу.

Вестибюль прикрашають річкові чайки.

А це зал, де розміщувався ресторан.
Композиція «Україна»

«Робота» та «Відпочинок»

Втрачені елементи фресок можна переглянути завантаживши додаток на свій телефон, але я цього не робила)
Якщо ще не були всередині річ-порту, сходіть, дійсно цікаво)

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.