Олімпос

16.02.2022 · Подорожі · Комментариев нет

Кожен, хто зупиняється в містечку Чирали, обов'язково відвідує вогні Химер та древнє місто Олімпос. Звісно ж і ми не могли оминути його увагою)


Наш кемпінг знаходився недалеко, то ми поснідавши вирушаємо до Олімпоса по пляжу.
Вхідний квиток на осінь 2021 року коштував 40 лір.

Дехто з нашої компанії казав, що якби ж ми знали, що там далі є дірка в паркані і можна зайти просто так, то зекономили б. Насправді я знала, що якщо пройти річку і трохи далі по берегу, то там у кущах є лаз на територію музею, але свідомо не казала, бо оце наше де б урвати на дурняк іноді страшенно дратує.
Отож місто Олімпос було збудоване в ущелині у II ст. до н. е греками. Найбільшого розвитку воно досягає у римський період. Тут було побудовано лазні, храми, театр, власний водопровід і міст через річку, яка розділяла місто на дві частини, руїни мосту можна побачити і зараз.

Вхід в бухту охороняли дві сторожові фортеці, які були споруджені на крутому скелястому схилі. Їх фрагменти та залишки фортечних мурів збереглися. Пізніше, під час Візантійської імперії місто втрачає своє значення і мешканці покидають його.

І ось ми на території. Читала різні відгуки, хтось захоплюється Олімпосом, хтось пише, що одні руїни і не має на що дивитися. Мені ж тут дуже сподобалося, ми проходили територію більше 3 годин.

Почали з культурної частини, де є доріжки і лавки.

А потім почали вивчати різні стежинки.

Піднялися до фортечних мурів на скелях

Трошки мозаїк на підлозі, які законсервували.

До речі, на території ведуться розкопки та реставрація, щось відновлюють і це класно.

Далі ходимо вуличками та роздивляємося руїни

Ліліпути серед країни велетнів)

Ілюзії)

Античний акрополь

Руїни амфітеатру

А потім ми пірнаємо в зарості і далі вже рухаємося стежками, які виводять до руїн лазні.

І виходимо на берег, через дірку в паркані)
Тут шикарні краєвиди, можна і відпочити.

Взагалі мені Олімпос сподобався, там є де походити, є що подивитися, можна повивчати різні стежки, це не заборонено. Єдине, раджу взувати гарне закрите взуття, бо скорпіонів ніхто не відміняв, а заодно і різні чагарники.

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.