Мурали Луцька

26.08.2017 · Подорожі · Комментариев нет

Готуючись до поїздки в Луцьк, натрапила на цікаву інформацію, про те, що окрім традиційних пам’яток варто побачити і сучасні об'єкти стріт-арту. Тому я зробила собі таку невеличку приміточку, якщо буде час, то пошукати луцькі мурали.


Трохи про роботи стріт-арту писати на сайті «Бандерштату», трохи в путівнику. Але фішка в тому, що ніде не наводилась конкретна адреса, зазвичай згадувалась просто вулиця і лише зрідка якийсь орієнтир, на кшталт школи чи то гімназії.
Ото ж другого дня, коли вже все основне було побачено, вирушаю на пошуки графіті, хоча на деякі я натрапляла сама і зовсім випадково))))
В путівнику пишуть, що багато графіті можна знайти на «Іскрі», пересічній людині ота іскра ні про що не говорить. Тому звертаюсь до гугл і дізнаюсь, що це закинутий завод. Ну в такі дебрі я не збираюсь, тому шукаю по місту)))
Перший мурал побачила в старому місті на вул. Братковській 11

Також путівник радить відшукати 10 котів зображених на стінах будівель. Це роботи луцького художника Андрія Присяжнюка, що працює під псевдонімом And, як правило намальовані вони в непримітних місцях або на стінах аварійних будівель. Як би там не було, трьох я таки знайшла))))
Закинутий напівзруйнований будинок біля замку.

Ще один на паркані по вул. Кафедральній

А цей в парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки, неподалік річки Стир.

Окрім котів Андрій створив ще такі мурали:
вул. Романюка 1.

Проспект Волі, 20 — «Тризуб», починаючи працювати над малюнком автор проаналізував територію, назву вулиці, історичні аспекти та колористику навколишніх будинків. Вийшло чудово, мурал чималий, але він досить таки гармонійний і добре вписується в навколишнє середовище.

Сердечко на вул. Драгоманова

Далі парочка муралів на пішохідній вул. Лесі Українки.
Лесі Українки, 18 — «Мироносиця», робота команди професійних художників «Magic Art Group». Образ жінки, яка випускає з клітки голубів миру, символізує мир та спокій. Мурал присвячений нашим захисникам, а тому намалювали його на будинку поряд з військовим шпиталем.

Цій же командій «Magic Art Group» належить робота під назвою «Оберіг», що знаходиться на стіні спеціалізованої загальноосвітньої школи-центру реабілітації дітей з особливими потребами «Надія», що на вулиці Лесі Українки, 20. Малюнок присвячений покровителю міста Луцьк — Святому Миколаю, і розміщений на фасаді, що виходить на вул. Ковельську.

вул. Лесі Українки, 26а, робота з назвою «Душа міста», авторства молодого вуличного художника Андрія Калькова. Основним елементом на малюнку є спіраль – символ пізнання та один з найпопулярніших декоративних орнаментів.

А ще на цьому ж будинку є невеликий портрет перехожого, автор Arkadiusz

вул. Винниченка, 2, «Святі Мужі Волині», автор Сергій Радкевич, робота присвячена волинянам, що загинули на Майдані. Основа малюнку — людина мішень.

Ще одну роботу Сергія Радкевича можна побачити на стіні Волинського обласного театру ляльок по вул.Кривий Вал, 18. Вона має назву «Привід до дружби» і присвячена 20-ти річній співпраці із польським містом Люблін. Ключ символізує Луцьк, а око — Люблін, за допомогою цих символів художник намагався показати глибину і чесність дружби між цими містами.

Мурал на стіні інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки, що розміщений на вул. Ковельська, 15. Це робота студента інституту мистецтв Андрія Горбаля, що має назву «Синтез мистецтва – музика, образотворче мистецтво, танець».

Малюнки на фасадах магазинів))))

Розмальовані стіни на вул. Крилова поряд з кав'ярнею «Золотий Дукат».

Вул. Крилова 4

Вишиванки

І парочка малюнків у підворітні будинку по вул. Богдана Хмельницького, 3а, на які я наштовхнулася випадково вже в неділю ввечері, поспішаючи на вокзал))))

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.