Міні-скульптури Ужгорода

22.12.2017 · Подорожі · Комментариев нет

Окрім прогулянки містом, відвідування замку та скансену, можна влаштувати собі справжній квест і спробувати відшукати всі міні-скульптури Ужгорода. Вони цікаві але мініатюрні, а тому іноді можна пройти повз них за пару кроків і не помітити. Автором більшості з них є місцевий скульптор Михайло Колодко. Як я зрозуміла, зараз скульптур має бути десь близько тридцяти, але можливо якісь не дожили до цього часу. Більшість з них можна відшукати на Київській набережній та набережній Незалежності. Але ще вони є й по місту, ото вже треба знати де шукати)))) От я про скульптури трохи не дочитала, а тому була трохи не в темі. І як результат, побачила всього десь з десяток цих міні-об’єктів, сфотографувала і того менше, а деякі просто проминула))))
А нижче те, що ж мені таки вдалося відшукати)))


Одразу коло пішохідного мосту можна побачити Ужгородський маяк, або точніше Свободку. Скульптурка дуже кумедна і мила. А ще пишуть, що до свят її прибирають у тематичний одяг)))

З іншого боку мосту — угорський художник Тивадар Чонтварі на ковзанах.

Далі по Київській набережній — бравий вояк Швейк, встановлений в тому місці де на перилах залишилися сліди від куль Другої Світової війни.

Вузол Кротона, який символізує силача Івана Фірцака-Кротона, якого у 1928 році визнали найсильнішою людиною планети. А я не знала, то подумала, що то просто хтось познущався над перилами, от темна людина))))
Пам’ятник орієнтувальнику, автором цієї скульптури є Василь Бедрик. Раніше його прикрашала скульптурка самого орієнтувальника, але з часом її відірвали, от вандали((((

Далі повинні бути їжачкии – символ міста-побратима Ужгорода – Їглави, а також символ пива «Єжик», але я до них не дійшла.
Перейшовши через місток одразу біля синагоги на тротуарі під перилами, тобо слід дивитися під ноги)))) — Черв’ячок Кукоц , це угорський мультяшний персонаж.

З іншої сторони мосту можна відшукати Миколайчика, помічника Святого Миколая— це одна з найперших міні-скульптур, встановлені у 2010 році. Вважається, що необхідно загадати бажання і потерти Миколайчика, щоб воно збулося)))) Он як відполірували)))

Поряд Пароплав «Карпатія», саме він першим прийшов на допомогу тонучому Титаніку і врятував частину пасажирів.

Йдучи далі по набережній Незалежності можна побачити скульптуру Джона Лорда — лідера гурту Deep Purple, що слухає музику, дивлячись на пішохідний місток.

Біля пам’ятнику Августину Волошину отака скульптура, присвячена бійцям АТО.

Якщо з набережною все було більш менш просто, то от пошук по місту без інформації, справа нелегка.
Скульптуру Енді Уорхолу на паркані біля Жупанату я просто не помітила, хоча проходила від неї на відстані декількох кроків.
А цю, на паркані словацької школи по вулиці Тихій, сфотографувала чисто випадково. А потім вже дізналася, що це фігурка словака-русина, сержанта морської піхоти США, Майкла Стренка.

Біля замку можна побачити скульптуру князя Лоборца, він обмотаний мотузкою і прикріплений до ручки меча. Не сфотографувала, бо там весь час хтось крутився з туристів)))
І на останок, міні Ейфелеву вежу, можна відшукати в опорі старого електричного ліхтаря на перетині вулиць Капітульної та Духновича.

Тепер якщо ще випаде нагода навідатися до Ужгорода, то я знатиму, чим мені там зайнятися))))

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.