Дорога додому. Рогатин

25.02.2021 · Подорожі · Комментариев нет

Десь там хмариться і навіть чутно грім, а ми поки зупиняємося в сонячному Рогатині. В цьому містечку я вже бувала десь років 9 тому, але все одно вирішила зробити зупинку і не пошкодувала.


Взагалі невеличкі міста в західній Україні у вихідний, та ще й другій половині дня, прекрасні, майже всі магазини вже закриті, людей майже не має, для туриста просто рай)

Починаю з головної площі від пам’ятника славнозвісної Роксолани, або ж Насті Лісовської, яка стала дружиною турецького султана Сулеймана. А Рогатин її рідне місто.

Через дорогу – Миколаївський костел, тут можна побачити елементи готики, бароко і ренесансу. Скоріш за все побудований у XV столітті, після чого зазнав ряд перебудов.

Ще на Центральній площі збереглися симпатичні кам’янички, збудовані у ХІХ –ХХ століттях.

Пам'ятний знак Героям Небесної Сотні

Церква Різдва Богородиці виглядає новою, а насправді це найстаріший храм міста, збудований у ХІІ-ХІV століттях. Саме тому в архітектурі храму намішано чимало різних стилів. Навколо церкви згодом звели мур, що надав їй рис фортеці.

Мурал

Але туристів та приїжджих більше цікавить дерев’яна церква Святого Духа. Збудована вона у 1598 році і є чудовим зразком дерев’яної архітектури.

Дзвіниця була прибудована у XVII столітті, але не зважаючи на це, вона органічно вписується в загальний ансамбль. Колись з екскурсією я навіть на неї піднімалася)

Зараз часу обмаль, тому роблю фото і повертаюся.
Біля церкви цвинтар з гарними надгробками. Люблю отакі старі кладовища, адже надгробні плити та пам’ятники – це теж один з видів мистецтва.

Вже рушили далі, як раптом я згадала, що в Рогатині мав бути цікавий пам’ятник Шевченку, і ми знову зупинилися.

Поряд з аграрним коледжем знаходиться сквер Шевченка, досить таки гарний.

А через дорогу пішохідна вулиця Івана Франка.

Отак вже вдруге в місті і не знала про це.
Трошки пройшлася, взагалі дуже люблю пішохідні вулиці)

Розмальований паркан

На цьому, на жаль, все ,бо того дня на нас ще чекали Бережани та Кременець.
Краєвиди та вітряки)

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.