Музей медицини

25.03.2019 · Музеї Києва · Комментариев нет

Цієї суботи разом з клубом «Мандрияки» побувала у музеї медицини. Раніше я вже відвідувала цей музей, році десь так у 2009 і тоді, пам’ятаю, він мене дуже вразив. І цього разу екскурсія виправдала мої очікування, було дуже цікаво та пізнавально.


Зараз до музею потрапити може кожен охочий, варто лише прийти у суботу на 12.00 або 14.00, саме в цей час стартують екскурсії для збірних груп, скільки людей прийде для стількох і проведуть.
Нас зібралося дуже багато, мене, якщо чесно, такий аншлаг дещо здивував, бо ж це суботній ранок, до того ж із снігопадом та морозом.
Отож ми рушили, екскурсія триває 1,5 години. Нашим гідом у світ медицини був Дмитро Назаренко, розповідав він дуже цікаво та доступно і головне не переобтяжував розповідь датами та незрозумілими термінами.

Цікавою є і сама будівля, в якій знаходиться музей, збудована вона у 1851—1853 роках як анатомічний театр за проектом Олександра Беретті

Ліпнина та чавунні сходи збереглися ще з того часу.

З мого останнього візиту тут відбулися деякі зміни в експозиції і ці зміни на краще. Дуже сподобалася автоматизація. Що я маю на увазі? Всі діорами, композиційні групи, як правило приховані за шторками або взагалі за блоками або дверцятами. А при натисканні екскурсоводом на вимикач – шторки роз’їжджаються, включається світло та аудіо запис. Якщо хочете сфотографувати, то покваптеся, бо через певний час, світло гасне і шторки закриваються)))))

Картина присвячена Голодомору

Дізналися як розвивалася медицина від античності до наших днів.

Знову ж таки цікава річ, так як і з туалетами, в античні часи лікарі мали кращі інструменти та навіть стерилізували їх.
Медичні інструменти античної доби.

Амулети часів Київської Русі, я б такий і зараз носила))))

А ще в часи Київської Русі поводили трепанацію черепа і навіть успішно.

Дуже цікавою стала інформація про цирульників, які виконували ще й функції лікарів, бо могли вирвати зуб, пустити кров, ампутувати ногу, а заодно підстригти вас та поголити. Цікаво, що перукарі навчалися 7 років, тоді як лікарі лише 5))))))

Рука цирульника мала бути твердою та впевненою, бо доводилося робити наркоз за допомогою молотка

Календар лікаря

Дмитро розповів про Пирогова та його неповторний вклад в розвиток медицини. До речі, забальзамували Пирогова за його ж технологією, яка в рази була досконалішою за інші тих часів і навіть пізніші. Тобто тіло лікаря збереглося досить добре, набагато краще ніж Ленін і це притому, що останній помер значно пізніше. До того ж Пирогова забальзамували разом з внутрішніми органами.
Дірама «Оборона Севастополя».

Отам Пирогов оперує пораненого.

Ще одна панорама

Інструменти для трепанації черепа

Почула про геніального хірурга Караваєва, учня Пирогова, на честь якого названа всім нам відома місцевість Караваєві дачі.
Інтер’єр аптеки ХІХ століття. Всі фігури в музеї вражають своєю реалістичністю, виготовлені вони не з воску, а з стоматологічного пластику.

Деякі з унікальних анатомічних препаратів колекції Бенца, людини, що зробила вагомий внесок у розвиток медицини, але про яку мало хто згадує зараз.

Такі от набори інструментів отримували випускники київського медичного університету.

Пирогов та Караваєв в операційній

Воєнні часи, вражає панорама розбомбленого Києва. Хоча фотографія того настрою не передає.

Музей дуже великий, ми то спускалися вниз, то піднімалися нагору, то переходили із залу в зал.

Отакі коллажи робили в ті роки, а що гарно)))

Богиня здоров'я Гігієя

Різноманітні інструменти

Плакати

Словом, музей медицини дуже цікавий, і мені вже вдруге він сподобався. Тож раджу сходити, хоча деякі експонати можуть викликати неприємні відчуття, але то таке, з книжки ж сторінок не викинеш))))) Тож завітайте якось до цього музею, бо одна справа читати дописи та дивитися фото і зовсім інша все те самому побачити та почути)))
Фото на пам'ять))))

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.