Краєзнавча гра «Пошук скарбу Гната Сахновського»

13.08.2019 · Репортаж · Комментариев нет

17 липня побувала на Менщині на черговій презентації проекту «Пошук скарбу Гната Сахновського».


Трошки про проект – це краєзнавча гра, яку було розроблено істориками, краєзнавцями, небайдужими та ініціативними людьми, що люблять свій край і хочуть поділитися цими знаннями з усіма іншими.
Гра вийшла цікавою та сучасною, в ній є все — і запитання, які стосуються історії населених пунктів, і інтерактивні завдання. Учасники гри мають пройти по району в пошуках скарбу Сахновського. Гнат Сахновський – це менський полковий сотник, що за легендою десь на цих землях сховав скарб, який досі так ніхто і не знайшов.

Приємно, що до розробки гри було залучено молодь, яка внесла свої пропозиції і розповіла, які настільні ігри їй до вподоби. Саме тому гра «Пошуки скарбу Гната Сахновського» вийшли сучасною та цікавою. Для гри розробили спеціальний додаток, який допомагає перевірити себе і підкаже правильні відповіді на питання, а їх ой як багато і є досить такі складі, ну звісно для непідготованої публіки.

Гра вже майже готова, залишається лише постобробка в типографії, після чого вона потрапить до кожної сільської бібліотеки та школи, щоб всі охочі діти могли насолодитися грою і заодно вивчити історію свого краю.

А поки що триває презентація «Пошуки скарбу Гната Сахновського» та розмальовки «Розмалюй Менщину» по деяких селах району.

Так от на одну з таких презентацій, у Блистові, я і потрапила.
Приміщення селищної ради

Бонусом для всіх учасників стала екскурсія селом від директора Менського краєзнавчого музею ім. Покотила, (який, я до речі відвідувала минулого року, і який справив на мене приємне враження ) — Віталій Крутий.

Так я дізналася, що Блистова — старе козацьке село, і що тут народився відомий силач Терентій Корінь, який здобув перемогу на чемпіонаті світу.

Ще тут є стара земська школа

Та чудова церква Різдва Богородиці, збудована у 1894—1897 роках.

У радянські часи в ній діяв клуб, бібліотека та спортивний зал, тоді ж було зруйновано куполи. Відбудували їх лише у 1992 році, тоді ж будівлю передали церковній громаді.

Але навіть це не знищило прекрасні фрески на стінах, вони зараз відкриті і ними можна помилуватися.

Фрагмент старого іконостасу

Найбільш цікавою є фреска, що зображає страшний суд, навряд чи таке можна часто побачити в церквах.

Церква стоїть на пагорбі на березі озера Пулка, що колись було частиною русла Десни.

А тут щороку збираються випускники

Нам дозволили навіть піднятися на дзвіницю, трохи экстриму не завадить.

Молодь була в захваті, це учні менського ліцею, які приїхали пограти з місцевими.

А тим часом у приміщенні сільської ради збираються дітлахи. Молодші активно розфарбовували чудові ілюстрації з розмальовки, а потім ласували печивом, цукерками та чаєм.

Старші грали в настільну гру. Процес йде весело та активно, запитання, різні завдання – показати певне слово без слів, або прочитати його навпаки, або описати без використання однокореневих слів.

Насправді було досить цікаво, а мені дуже сподобалася ця ініціатива. Якби кожен район розробив таку гру, то отак в ігровій формі можна було б вивчити історію всієї України.
До речі, гра не тільки для дітей, в неї можна грати дорослим. «Мандрияки» також хотіли б мати таку гру, щоб відправляючись в чергову подорож потягом  могли разом грати, вивчати історію, а потім їхати на Менщину і дивитися на ті всі цікавинки власними очима.
Класна ідея і з презентаціями, адже, як на мене, по селах, як раз і не вистачає отаких заходів, які можуть залучати молодь та малечу до чогось пізнавального.
А я дякую всім причетним за можливість побувати на цьому заході.

Тож дуже рекомендую завітати на Менщину, край відкритий для туристів і має що показати та чим здивувати.

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.