Київська монументалістика на Троєщині

12.01.2021 · Репортаж · Комментариев нет

І досі Троєщину вважають якимось забитим та неприглядним районом, де не може бути нічого цікавого. Цього літа провела для клубу «Мандрияки» дві прогулянки районом, де намагалася розвінчати міфи, продемонструвати, що Троєщина це не лише базар і найголовніше показати, що і в нас є цікаві об’єкти.
От скажімо, хто знає, що на Троєщині збереглися роботи відомого українського художника графіка Ернеста Коткова?


Можу здогадатися, що декому це прізвище може ні про що не говорити. Тоді назву декілька робіт, які, кожен з нас бачив стовідсотково – це славнозвісна мозаїка «Симфонія праці» на проспекті Перемоги, мозаїки всередині Річкового вокзалу, оформлення вестибюлю станції метро Либідьська.
В 20019 році в мережі була буча з приводу знищеної об’ємної композиції Коткова у Дніпрі, яка називалася «Дніпрові хвилі».
На Троєщині Котков створив у 1986-88 роках 4 скульптурні композиції, одна з них стела, присвячена загиблим Чорнобильцям, 3 інші прикрасили басейни фонтанів.
До нашого часу дожили три з них, хоча, донедавна я думала, що лише дві. Всі скульптури в недуже доброму стані, і що саме прикре, ніхто ніде не згадує про те, що це по суті унікальні роботи відомого художника.
Стелу присвячену загиблим Чорнобильцям в народі називають просто шпаківня, приписують авторство студентам, як конкурсну роботу.

Композиція «Водограй»

А це «Букет», ця скульптурна композиція присвячена Висоцькому. Знайшла я її буквально на днях, до цього думала, що вона не збереглася. А виявилося, що бетонна скульптура просто згубилася серед різних магазинчиків, мафів та автівок.

А от «Квітка папороті», на жаль, була знесена при будівництві паркувального майданчика біля «Сільпо» на Драйзера.
Це останні її світлини.

Отака вона Троєщина)

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.