Фільмофонд Довженко-Центру

19.04.2020 · Музеї Києва, Репортаж · Комментариев нет

Напевно всі знають, чули, або навіть бували в Довженко-Центрі. Адже останнім часом це місце стало сучасним арт-простором: покази фільмів, театральні постановки, виставки, концерти, сцена 6, музей кіно.


В Довженко-Центрі бувала відразу як тільки він відкрився, тоді ще були старі ліфти, обдерті коридори та затягнутий плівкою перший поверх. Потім з кожним візитом щось змінювалося, вдосконалювалося та ремонтувалося. Останній візит – це відвідування виставки ВУФКУ, яка дуже сподобалася і вразила.
А тут мені на очі потрапляє подія про екскурсію до Фільмофонду. Такі екскурсії проводять щомісяця в останню суботу, коштує вона 100 грн., дітям безкоштовно, потрібно лише зареєструватися. Мене ця інформація зацікавила, але в той же час я задумалася, а чому кіноархіви знаходяться тут на Голосіївській площі?
Все просто, сучасний Довженко-Центр знаходиться в головному корпусі колишньої кінокопіювальної фабрики, збудованої у 1990 році, а історія самої фабрики бере свій початок з 1947 року.
Отож в останній день лютого я вирушила на екскурсію до фільмофондів разом з Мандрияками.
На першому поверсі нас зустрічає Тетяною Деркач – наш провідник за лаштунки Довженко-Центру. Старенький ліфт підіймає на 6 поверх, і ми потрапляємо в справжнісіньку кінолабараторію.

На цих машинах і досі друкують плівку.

А тут звукова доріжка та зображення накладається на одну плівку.

Вид з верхнього ярусу

Коробки для плівки з логотипом Діснея і не тільки

Невеличкий музей з різноманітними експонатами

Все настільки цікаво і у нас стільки питань, що ми ніяк не можемо розпрощатися і рушити нарешті до плівкового фільмосховища.
Вниз 2 поверхи і ми зовсім в іншому світі.

Стелажі з металевими коробками створюють незвичайні враження. Один фільм вміщається в декілька таких коробок, магнітні плівки зберігаються в іншому сховищі. Загалом в Довженко-Центрі зберігають понад 5 тис. стрічок української та світової кінокласики.

Потім нам показують, обладнання для перегляду та оцінювання стану плівки, склейки та оцифровування.

А на останок запропонували переглянути кінофільм Олександра Довженка «Ягідка кохання». Ми цю чудову стрічку переглядали в музеї Довженка в Сосниці, але залюбки подивилися ще раз))) До речі сам Довженко не дуже любив цю свою роботу, а даремно)
Екскурсія дуже сподобалася, тож якщо буде час і бажання, сходіть обов’язково. Інформацію шукайте на сторінці Довженко-Центру у ФБ.

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.