Зимова Братислава (частина друга)

18.05.2020 · Подорожі · Комментариев нет

Про початок прогулянки читайте за посланням, а далі її продовження.


Ми рушили до Ратуші, роздивляючись дорогою фасади будинків)

Ратуша також є однією з найстаріших споруд Братислави. Сама вежа була збудована в ХІІІ столітті, а от решту прибудов робили вже в XVI. Свого часу в цих стінах розміщувалися і архів, і монетний двір, і навіть в’язниця. Зараз у ратуші знаходиться історичний музей. Мене манить оглядовий майданчик, але я так і не зрозуміла чи є туди доступ.

На центральній площі перед Ратушею жив своїм життям Різдвяний ярмарок – купа смаколиків та глінтвейн. В Словаччині його називають варене вино, він тут є і білий, і червоний, і навіть рожевий, не такий пряний, але все одно смачний))) Ми пробуємо весь асортимент))))

Декілька гарних будинків на площі, останній правда видно трохи постраждав від пожежі.

Велетенські тростинки біля одного з магазинів солодощів)

Поряд з ратушею езуїтьський костел Найсвятішого Спасителя. Стан його не дуже, в порівняні з Віднем, не всі споруди Братислави в такому ж гарному стані.

Костел Францисканців побудований у ХІІІ столітті, на момент візиту велися роботи по реконструкції.

Знову починає йти мокрий сніг, а ми йдемо далі.
Скульптури та пам’ятничок.

Якась церквушка

Виходимо до ще однієї родзинки Братислави – Архієпископського палацу.

Будівля дійсно дуже гарна, збудована у ХVІІІ столітті, зараз тут знаходиться мерія, у дзеркальній залі проводять концерти, а на першому поверсі працює виставка гобеленів.
Поряд з палацом однойменна площа з фонтаном. В хорошу погоду тут може і гарно, але ми під снігом вже трохи змокли, тому довго не затримуємося.

А ось і знову ратуша, виходить ми зробили невеличке коло і знову повернулися до головної площі міста.

Здавалося, що центр Братислави невеличкий, але повірте тут можна блукати дуже довго, адже майже кожний будинок гарний і вартий уваги)
У внутрішньому дворику Ратуші теж ярмарок

Дивні статуї на вході

В Братиславі багато отаких цікавих штук на тротуарах, головне не забувати дивитися під ноги

Ось такий антураж на одній з вуличок)

Люк Братислави. Без фотографій люків я просто не можу)

І трохи пам’ятників та скульптур Братислави. Хоча насправді їх тут набагато більше, ми просто не встигли їх всі відшукати за той час, що в нас був)
Поряд з Головною Площею знаходиться пам’ятник міському божевільному, або його ще називають пам’ятником джентльмену, або красунчику Наці. Говорять, що таке прізвище мав місцевий житель, який виходячи на прогулянку і бачачи гарну жінку, піднімав свого капелюха і казав «Прекрасно».

Пройшовши зовсім трохи по вулиці Рибацькі ворота, побачите ще один пам’ятник – чоловіку за роботою, або його ще називають сантехніком. Схожий пам’ятник є в нас у Тернополі. Братиславський встановили в 90-тих роках.

Ще парочка цікавих скульптур біля ресторанів

Готель Редісон Блю Карлтон

Філармонія

Словацький народний театр, поряд фонтан Нанімед

Ялинка

Вертеп

Ми вже трохи втомилися, але ще хочемо глянути на церкву Святої Єлизавети, або ж блакитну. До неї треба трохи пройтися, тому йдемо і роздивляємося вулички Братислави

Церква збудована в стилі модерн в 1913 році. Виглядає дуже гарно, є в ній якась родзинка)

Пам’ятник присвячений ненародженим дітям, якщо я щось не наплутала

Школа

Ми вже трохи зголодніли, а тому вирішуємо повертатися до центру, назад йдемо вздовж Дунаю.
Будинки, що зустрілися дорогою

Фонтан

Старий міст, він насправді є найстарішим мостом з тих, що нині функціонують у Братиславі. Хоча від того старого мосту залишилися лише опори. В 2015 році відбулася його капітальна реконструкція.

Вдалині міст Аполлон. Він досить новий, відкритий у 2005 році, має цікаву форму, названий на честь на честь нафтопереробного заводу, що знаходився неподалік до Другої Світової.

Міст СНП

А потім ми зайшли в перший ліпший заклад, назву якого я вже і не пам’ятаю, але було смачно) Звідти купили квитки на автобус до Відня.
І маючи трохи часу ще погуляли вечірньою Братиславою.

Ратуша

Різдвяний ярмарок

Костел Святого Мартина

Братиславський град

Міст СНП

Нічні істоти

Місто дуже класне, я сюди б ще повернулася на декілька днів, щоб оглянути все не поспішаючи та насолоджуючись побаченим)
Тож чекаємо кращих часів і в дорогу)

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.