Успенська церква, с. Волосківці

29.01.2018 · Подорожі · Комментариев нет

Біля цієї церкви пройшло моє дитинство. Саме тут я бігала навкруги, збирала яблука, вже і яблунь тих не залишилося, збирала мох, ходила по березовий сік, роздивлялася старі напівзруйновані гробівці та гранітні плити ХІХ століття на могилах сестер, любила посидіти на одному з ганків. В ті часи паркан був дерев'яний та високий, а хвіртка весь час зачинена, але нам, малечі, то не було перепоною. Як правило пролазили десь в дірку з тильного боку або ж під воротами, тоді ще й асфальту не було. І от приїхавши у Волосківці вже після смерті бабусі, я зловила себе на думці, що в мене толком і не має фотографій Успенської церкви, яка вважається пам'ятником архітектури і збудована у ХVІІІ столітті.


Дерев'яна церква Успіння Пресвятої Богородиці збудована у 1765 році у стилі козацького бароко. Дзвіниця та ганки були прибудовані вже пізніше у середині ХІХ століття. Подейкують, що раніше на цьому ж місці також була церква, що з'єднувалася містком з городищем, що знаходилося на пагорбі, який омивали води річки. Історичних підтверджень цьому не має, але пагорб таки є і місцеві називають його Замком. З часом він зменшується, але місце справді цікаве. В дитинстві ми звідти каталися на санчатах, але схили були досить такі круті, то було сташнувато.
А я беру фотоапарат і вирушаю на Замкову гору, з неї роблю фотографії церкви. Раніше, коли все ще не так заросло деревами, святиня дуже добре проглядалася.

Йду далі, фото зроблене з чужого городу, зима, то можна)))

Заходжу на цвинтар і роблю фото з різних боків.

Ось воно козацьке бароко

Залишки поховань

Наразі Успенська церква перебуває не в самому кращому стані, їй конче потрібен хороший капітальний ремонт. Там он шибок у вікнах немає і ніхто про те не печеться((((

На бляшаному куполі дзвіниці, якщо придивитися видно наслідки невдалого ремонту. Вже давненько місцевий піп вирішив розписати бляху жовтими зірками. Вийшло жахливо, тому їх замалювали, а оскільки на фарбі чи то зекономили, чи то вона так трималася, то зірки скоро проступили знову тільки вже чорними плямами.

І ще, тут поки писала, почитала трохи статей в мережі і вони мене потішили. Майже всі пишуть, що до церкви важко дістатися, що вона далеко від центра і поки доберетеся, то поблукаєте вузькими сільськими вулицями. Насправді все не так. Від центру села біля пам'ятнику слід звернути на асфальтовану дорогу, метрів за сто вже можна буде побачити купола Успенської церкви))) А вам ліворуч, а далі прямо по вулиці, яка і виведе вас до дерев'яного храму у стилі козацького бароко))))

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.