Краків. Дворик Ягелонського університету

05.11.2019 · Подорожі · Комментариев нет

В Кракові я була у 2008 році та й то лише один день. А що можна побачити в цьому чудовому місті за один день, звісно, що тільки саме основне і тільки в центральній частині.
Цього разу у мене було аж цілих два дні і я змогла відкрити для себе зовсім інший Краків. Про те трохи згодом.
А зараз про дворик Ягелонського університету, що є одним з найстаріших у Європі.


Пам’ятаю його ще з 2008, але все досить відносно, в пам’яті спливають червоні стіни, водостоки у вигляді драконів та колони і все. Тому цього разу я ледве не пройшла повз, а точніше і пройшла, а потім вже випадково під вечір відшукала цей дворик)))
Спочатку я побачила університет отаким)

Коперник

Знаходиться він у будівлі на розі вулиць Святої Анни і Ягеллонської, що носить назву Колегіум Майус. Це найстаріша будівля університету, згадки про неї датуються 1400 роком.

Спочатку тут розміщувалися лекційні зали, бібліотека та квартири викладачів, потім тут знаходилася бібліотека, зараз в цих стінах працює університетський музей. Я туди звісно вже не потрапила, але кому цікаво, то можете завітати, в музеї зберігаються астрономічні інструменти Миколи Коперника, а також у колекції є найстаріший глобус, на якому присутня назва Америка.
Дворик дуже гарний з елементами готики, можна піднятися на другий поверх, що я і зробила))))

Внизу криниця, місце, яке туристи облюбували для фотографування.

А ось і дракони, в Кракові без них ну ніяк)))

Годинник, але не простий, п’ять разів на день (9:00, 11:00, 13:00, 15:00 і 17:00) він грає студентський гімн Gaudeamus Igitur, а з циферблату з’являються шість скульптурок — церковний сторож, королева Ядвіга, король Владислав Ягайло, Ян з Кенти, просвітитель Гуго Коллонтай і перший ректор університету Станіслав з Скальбмежа.
Я про це дійство дізналася вже у Києві, отже вже є причина повернутися до Кракова))))

І на останок ще пару фотографій

Незабаром про інші цікавинки цього міста.

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.