Чернівецькі дворики

10.02.2018 · Подорожі · Комментариев нет

Говорять, що Чернівці можуть скласти конкуренцію Львову. І дійсно, цьому місту є чим похвалитися. Ту є прекрасна пішохідна вулиця Ольги Кобилянської, де у вечірню пору на променад виходять всі приїжджі та місцеві, безліч тихих вуличок, викладених брущаткою. А чого варті фасади будинків, майже кожен привертає увагу то ліпниною, то маскаронами, то дивними скульптурами чи башточками. Але родзинкою цього міста є дворики, підворотні та під’їзди зі стрімкими звивистими сходами.


Їдучі до Чернівців, я мала невеличкий перелік двориків, в які неодмінно треба було зазирнути. Але лише тим списком не обійшлося, ми зазирали у кожен дворик та під’їзд, що траплявся нам по дорозі.
Почну звісно з будинків на Кобилянської. Перша забудова на вулиці з’явилася ще у 1786 році, а тому нецікавих споруд тут просто не може бути. Сучасна вулиця Кобилянської змінювала свою назву, але зовнішній вигляд залишився майже той самий, єдине, що різниться це вітрини та вивіски магазинів і кав’ярень.
Фасад будинку під номером 22, не надто примітний, але вся краса ховається у дворі. В цій кам’яниці проживала родина президента Буковини принца Гогенлое. Саме він облаштував оцей симпатичний дворик з кам’яною криницею, клумбами, годинниковою вежею, дерев’яними галереями. Подвір’я в гарному стані, бо його реставрували у 2008 році. Криниця вже не працює, але ще досить недавно місцеві брали з неї воду. Зараз у будинку розмістилося управління охорони здоров’я. А за свою довгу історію кого тільки цей будинок не бачив. Свого часу тут діяли банк, ательє, офтальмологічний кабінет, друкарня, перукарня, кафе, майстерня з виготовлення ґудзиків.

Кобилянської 47

Кобилянської 53, дворик німецького народного дому, збудованого у 1910 році

Кобилянської 29, палац урочистих подій

вул. Ольги Кобилянської 23, на фасаді святий Флоріан — покровитель пожежників, колись саме в цьому будинку знаходилась пожежна частина.

Стеля арочного під’їзду будинку № 12 симпатично розписана.

А на гору ведуть отакі сходи.

У дворі

Дворик будинку №5

Дворик по вул. Ольги Кобилянської №7

Рожевий будинок з таким же рожевим під’їздом.

І навіть декор біля дверей в такому ж кольорі

Дворик будинку №20, колись тут торгували нафтою, яку використовували для освітлення.

Ще один дворик десь в районі вулиці Головної

Дворик на Заньковецької

Дворик, що вивів нас із вулиці Доброго на Руську. Тут сучасні пластикові добудови поєднуються з міцними цегляними стінами.

На подвір’ї раніше була якась будівля, від якої залишився лише фундамент, серед якого можна побачити цеглини з написом Буковина.

Дерев’яні двері

Дерево та метал

Дворик на Руській

Дворик на вул. Університетській

І традиційно білизна, ну як же без неї)))

Чернівецькі під’їзди

Старі написи на стінах

Сучасні малюнки на стінах

Ходіть тільки в нормальні магазини)))

А ще Чернівці — це місто переплетіння дротів. Такої жужми дротів не бачила в жодному місті))) І звісно вони потрапляли в кожен кадр)))

Ми потрапили в Чернівці як раз на Трійцю. І вразило те, що тут дуже шанують традиції. Я пам’ятаю, як в дитинстві у бабусі ламали гілки липи, клену, а потім заштрихувала їх у хвіртку, сараї, ганок, тим самим оберігаючи домівку від нечистої сили. Але то було так давно, що навіть здається вже у іншому житті. Але в Чернівцях минуле ожило, тут липовими гілками були прикрашені вхідні двері до дворів, під’їздів та навіть магазинів.

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.