Чернігів. Улюблені місця

13.08.2019 · Подорожі · Комментариев нет

Так вже склалося, що Чернігів — це друге місто після Києва, де я частіше всього буваю, або через яке проїжджаю. Тому для мене воно не просто туристичний об’єкт, а щось більше, тут є цікаві магазинчики, тут продають моє улюблене пиво Bierwelle, тут є де неспішно погуляти та подумати про життя))))
Про Чернігів писала вже неодноразово, тому сьогодні просто трохи про ті місця, які люблю))))


Напевно найулюбленішим є Красна площа.

Я просто обожнюю вийти на середину, пішохідну частину, і стояти там, насолоджуючись самотністю та видами навколишніх будинків. Найкраще це робити зранку, коли місто ще не прокинулося)

Щоправда зараз ця опція недоступна, на площі проводять ремонт, міняють покриття. І як я зрозуміла, замість оцієї чудової червоно-оранжевої цегли, тепер покладуть звичайну плитку((((( Весь шарм втратиться…
Обласний театр ім... Шевченка

Апеляційний суд

Будівля колишнього готелю Десна.

До речі, на першому поверсі з 1949 року працює аптека. Минулого року в торговому залі відкрився музей. Раджу при нагоді зайти на пару хвилин)

Будівля губернського земства, зараз облрада, збудована у 1860 році.

За останні роки Чернігів радує оновленими скверами та фонтанами, останні під час мого візиту ще не працювали.
Сквер Богдана Хмельницького вже зранку радує око чистотою, зеленими газонами, квітами та отакими табличками)

Хмельницький, якого нарешті розвернули обличчям до П’ятницької церкви та спиною до московії)))

Алея Героїв тепер має отакі вишиванками та гарні люки.

Філармонія

І звісно ж потрібно погуляти Валом, краще знову ж це робити зранку)))
Будинок Лизогуба, оповитий легендами

Дуже люблю пішохідний міст через Десну, з нього відкриваються фантастичні види на річку, Вал та Катерининську церкву

Біля Катеринки можна випити чаю на одній з лавочок і помилуватися дорогою на Київ

Вперше шукаючи київську мініатюрну плінфу не могла зрозуміти, що воно таке))))) Так от у Чернігові можна на власні очі побачити зразки справжньої давньоруської плінфи.

Болдині гори чудове місце для прогулянок, навіть незважаючи на те, що це справжній древній курганний некрополь. А ще звідси гарно видно церкви на Валу та Єлецький монастир.

Ще обожнюю дзвіницю Свято-Троїцького монастиря — це найкращий оглядовий майданчик в місті і коштує всього 5 грн. Нарешті трохи підняли ціну, бо раніше протягом багатьох років вартість підйому коштувала лише 2.

Також варто побачити будівлю залізничного вокзалу, історія якої оповита таємницею — хто ж насправді є автором проекту — радянський архітектор Гранаткін чи полонений німець.

Гарною є колишня будівля селянського земельного банку, нині бібліотека.

А ще у місті можна знайти чудові мозаїки радянської доби)

Якщо гуляти історичним центром, або тихими віддаленими вуличками, то здається, що ти в провінції і тут час застиг. Але насправді все не так, тут так само, як і в столиці, починають захоплювати ласі шматочки землі та забудовувати їх.
Скучили за Києвом, навідайтеся на вулицю Київську, там активно ведеться будівництво двох скляних монстрів, звісно не таких високих, як у нас, але тим не менш. Ще й назва цього чудовиська промовиста.

Але тим не менш, Чернігів чудове місце, куди можна приїхати у вихідні, тут є що подивитися, де погуляти та відпочити.
Щодо смачних презентів. Якщо ви любитель пива, то раджу зайти в один з фірмових магазинів Bierwelle, де можна придбати хороше місцеве крафтове пиво.
Якщо ви більш по солодкому, то в магазинах мережі Квартал або Союз, можна придбати тортики Львівської пекарні, які випікають у чернігівському цеху))) Випічка смачна, вже неодноразово перевірено)))

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.