Музей на Поштовій

25.03.2019 · Музеї Києва · Комментариев нет

Всі знають історію, пов’язану з реконструкцією Поштової площі, і про те, як в результаті робіт було виявлено унікальні знахідки датовані ХІ – XVI століттям, середньовічну Київську вулицю і навіть поховання.


Але кого ж в нас час цікавлять історичні знахідки, коли земля в центрі столиці дорога і на ній можна будувати. Тому вже декілька років йде боротьба за територію під Поштовою, щоб обладнати там сучасний музей. Ми знаємо як працює наше законодавство та судова система, тому, як то кажуть, віз і нині там, ані торгового центру, ані музею. Здавалося б історики, археологи та експерти визнають цінність знахідок під Поштовою і виступають проти будівництва, але хто ж їх слухає. Київська влада вважає, що місту більше потрібен місток від Володимира до Арки дружби народів за шалені бабки.
Але активісти не здаються, наразі неофіційно працює музей на Поштовій, який організовує три рази на тиждень безкоштовні екскурсії — щовівторка, щочетверга о 19.00 та щонеділі об 15.00. Для того, що б кияни знали і розуміли, що ж там такого віднайшли на Поштовій, наскільки є цінними ці знахідки та чому потрібно їх захистити та підтримати створення музею, що однозначно буде цікавим для туристів.
Ото ж цієї неділі я побувала під Поштовою, за що завдячую клубу «Мандрияки».
Щоб потрапити на екскурсію, потрібно прийти хвилин за 10-15 до початку та чекати під хвірткою, що знаходиться в розмальованому паркані, як раз навпроти пішохідного переходу.

І от нас запрошують до вагончика, де проводять інструктаж та просять розписатися у журналі і видають каску. Без касок спуск заборонено, бо все ж таки будмайданчик.
Імпровізованими сходами рушаємо під площу.

Насправді багато чого ви тут не побачите. Але екскурсовод, цієї неділі з нами була студентка Тетяна, зверне вашу увагу на розріз ґрунтів, на залишки середньовічного паркану.

Насправді перед вами цілий житловий квартал, при вході було знайдено дитячі поховання, а ще два жіночі скелети, які, скоріш за все не встигли відповідно поховати через наступ татар.
Знахідки вже тривалий час накриті мінватою та плівкою, що негативно впливає на них.

Залишки необпаленого посуду.

Середньовічна деревина та сучасна дитина)))

Дітлахи, що гуляють середньовічним містом))))

Віталій Білецький розповідає про наболіле, про розкопки, про боротьбу та інші цікаві та трохи сумні речі.

Наразі стан майданчика не найкращий. При будівництві не було враховано ряд заходів, тому вже зараз плита площа, на якій ми мило гуляємо дала нахил, є тріщини і під фонтаном.
Активісти сподіваються, що вони таки отримають дозвіл на створення музею, тим паче, що є можливості, є ідеї, але потрібно буде провести ще велетенську роботу, адже, щоб відновити середньовічний квартал Подолу, потрібно ще вкопатися в грунт як мінімум на 4 метри.
Екскурсія чудова, раджу сходити, хоча б для того, щоб самому зрозуміти який скарб ховається під Поштовою.

Після екскурсії ми ще зайшли до вагончика, де до речі, представлені фотографії речей з розкопок, всі вони зберігаються в музеї, подивилися на карти та плани.

При нагоді відвідайте музей на Поштовій, щоб ви зрозуміли чому там варто зробити музей, а не ще один торговий центр.

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.