Музей історії туалету

25.03.2019 · Музеї Києва · Комментариев нет

Вчора побувала разом з клубом «Мандрияки» у музеї історії туалету. І хоч група зібралася досить невелика, вирішили не відкладати похід. Адже все вже було заплановано, то для чого руйнувати плани.


На вулиці було свіжо і морозно. Мозаїка, на диво ціла, не потрапила під декомунізацію.

Музей працює щоденно з 10.00 до 18.00. Як раз перед нами зайшла група школярів, то довелося дещо почекати, за цей час трохи подуріли і зробили селфі))))

В музеї історії туалету я була майже одразу після його відкриття, а відчинив він свої у двері у 2007 році. Тоді експозиція була оформлена дещо простіше, та й у залі панував напівморок. Зараз же видно позитивні зміни.

Музей приватний, все почалося з колекції сувенірних унітазів, яка зараз є найбільшою у світі і її занесли до Книги рекордів Гіннеса.
Отож дочекавшись своєї черги, ми вирушили пізнавати світ туалетної культури. Екскурсія триває десь хвилин 20, за цей час вам розкажуть та покажуть, як розвивалася історія туалету протягом століть.
Античний період вражає майже сучасними туалетами, а от Середньовіччя жило в нечистотах.

Античні пісуари)))

Якщо на вежах або стінах замків бачите такі дивні виносні прибудови, то знайте, то туалети))))

Арт-унітази та розмальований бойлер

А це саме ота єдина в світі колекція сувенірних унітазів, чого тільки тут немає. Навіть ялинкова прикраса унітаз))))

Потім ми мали вільний час для розглядання експозиції та фотографування.

А на отаких штуках в давні часи влаштовували тронні посиденьки)))) Я теж спробувала як то воно, виявилося дуже зручно))))

І ще цікава річ, музей знаходиться у історичній будові — башті №5 Київської фортеці.
І хоч я вже була у музеї вдруге, все одно мені було дуже цікаво і я дізналася речі, про які не знала і навіть не здогадувалася.
Так що буде нагода — навідайтеся сюди, а «Мандрияки» продовжать свої дослідження київських музеї, наступний на черзі — Музей медицини.

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.