Музей комп’ютерів

25.03.2019 · Музеї Києва · Комментариев нет

Про те, що в Києві існує музей комп’ютерної техніки та софту дізналася зовсім випадково. Щось шукала на Гугл карті і наштовхнулася на їх відмітку.


А тут мені потрібен був якийсь цікавий музей для клубу «Мандрияки». Дзвоню, так, можна прийти в суботу, так, екскурсії безкоштовні, можна фотографувати та знімати відео, не важливо, скільки чоловік буде, головне зайти на сайт та записатися на зручний день та час. Що я і зробила.
Якщо чесно, мене таке відношення приємно здивувало. Бо перед цим телефонувала до музею каналізації, де мені видали, що у вихідні у них теж вихідні і екскурсовода у них немає, бо ж музей безкоштовний. Що можна на таке сказати… краще промовчу.
Отож у суботу об 11.00 наша невеличка група переступила поріг музею. На перший погляд музей невеликий, але насправді це не так, бо його колекція нараховує понад 100 експонатів.

Відкрився він наприкінці 2017 року. На пару місяців раніше запрацювало харківське відділення музею. Засновниками стало троє чоловіків-ентузіастів, які протягом трьох років по частинках збирали раритетну обчислювальну техніку.
Той, хто в темі, то знайде багато чого цікавого, а от таким темним як я, без екскурсовода ну ніяк)))

Зображення цієї жінки знаходиться у музеї не просто так – це Ада Лавлейс, перша жінка програміст, до того ж донька відомого поета Байрона. Саме вона розробила перший зразок комп’ютерної програми.

Першими на стенді розміщені — рахівниця, логорифмічна лінійка та арифмометр Фелікс. Хто старший, той навіть працював з цією технікою. Я добре знаю Фелікса, але тільки тому, що на минулій роботі отакий красень стояв у нас на холодильнику як експонат)))))

А дітлахам взагалі це вдивовижу. Оці дівчатка з острахом крутили ручку цієї машинки))

Далі ми побачили гордість музею — Apple II, перший на той час серійний персональний комп’ютер, створений у 1977 році.

Тоді компанія мала дещо інший логотип.

Комп'ютер Vixen корпорації Osborne, після випуску якого відома корпорація збанкрутувала.

Перша приставка з ефектом віртуальної реальності була розроблена ще у 1995 році, щоправда грати на ній довго не можна було, бо страшенно втомлювалися очі.

Побачили комп’ютер Commodore 64, що внесений до Книги Рекордів Гіннеса, як лідер продаж того часу.
Були тут і пейджери, і електронні записники, і різноманітні носії інформації, спогади про які нагадали про дитинство))))

Черкаський Робік

Калькулятори Електроніка

Ноутбук Sharp PC-4501, випущений у 1988 році

Toshiba Libretto, найменший комп'ютер того часу

Такий самий комп’ютер тільки рожевий, можна було побачити у фільмі «Блондинка в законі».

Найбільше потішив стенд із сучасною технікою, бо саме тут знаходиться робот–співрозмовник Jibo.

Він вміє відповідати на запитання, показувати картинки, урчати як котик, танцювати та фотографувати, а от стрибати Jibo відмовляється. Робот заполонив серця відвідувачів, особливо дорослих))))

На наше прохання, нам ще розповіли про програмне забезпечення по роках, а потім ми фотографувалися.

Музей дійсно дуже цікавий і має привітний персонал. Тож якщо ви ще не були тут, сходіть обов’язково.

Комментировать

Вам необходимо войти, чтобы оставлять комментарии.